DŮLEŽITÉ INFORMACE


O POSUDKY ŽÁDEJTE PROSÍM S DOSTATEČNÝM PŘEDSTIHEM. 

POTŘEBUJEME ČAS NA VYPRACOVÁNÍ. 


JAK ZÍSKAT LÉKAŘSKÝ POSUDEK O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI KE VZDĚLÁVÁNÍ

Máte tyto možnosti:
  • Přinesete VYPLNĚNÝ formulář (jméno a příjmení, datum narození, adresa, KÓD A NÁZEV OBORU), který si můžete stáhnout níže a nebo vám ho vydá škola
  • Nahlásíte OSOBNĚ (ne telefonicky) v ordinaci kód a název oboru 



OČR - OŠETŘOVNÉ ČLENA RODINY

- vystavení max. 3 dny zpětně

- ukončení max. 3 dny dopředu

- trvání 9 kalendářních dní, samoživitelé 16 kalendářních dní

- možnost předání čerpání OČR mezi dvěma osobami (doba trvání i při předání zůstává 9 nebo 16 dní)

- OČR mohou čerpat i prarodiče (adresy nemusí být shodné)

Více informací na ČSSZ.


ODKLAD ŠKOLNÍ DOCHÁZKY

Odklad školní docházky se vydává na základě psychologického vyšetření, které si vyžádají rodiče sami v pedagogicko-psychologické poradně.
Tel. 575 570 564


POSUDKY

Prosíme o přinesení formuláře nebo telefonické vyžádání 14 dní předem. Potřebujeme čas na vypracování.  

Posudky vypracovává pouze registrující lékař (ne zastupující). K vypracování posudku je také nutné přinést aktuální zprávy z odborných ambulancí a absolvovat preventivní prohlídky.

Jedná se o posudky o zdravotní způsobilosti ke sportu, účasti na škole v přírodě a táborech, lyžařském výcviku, plavání, potvrzení přihlášky MŠ, SŠ... 

Ceny naleznete zde, platby přijímáme v hotovosti i kartou.

K posudku na výkonnostní sport je nutné klidové EKG vyšetření, které si můžete vyřídit u kardiologů. Kontakty naleznete zde. Na základě tohoto vyšetření vydáme následně posudek.

Pro vrcholové sportovce či studující (chystající se na přijímací zkoušky) na sportovní škole, musí posudek o zdravotní způsobilosti vydat tělovýchovný lékař, kterému připravíme výpis zdravotní dokumentace.

Odklad školní docházky se vydává na základě psychologického vyšetření, které si vyžádají rodiče sami v pedagogicko-psychologické poradně. Tel. 575 570 564
Stanovisko Ministerstva zdravotnictví k omlouvání absencí žáků ošetřujícím lékařem najdete zde.

Stanovisko České společnosti tělovýchovného lékařství k preventivním vyšetřením tělovýchovným lékařem (sportovním prohlídkám) naleznete pod odkazem níže:

Dle Vyhlášky č. 391/2013 Sb. o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu, podle paragrafu 4 a 5:

§ 4

(1) Vstupní lékařská prohlídka se provádí za účelem zjištění nemocí, stavů nebo vad, které by vedly při výkonnostním sportu, vrcholovém sportu nebo sportu a tělesné výchově ve sportovních školách ke zhoršení zdravotního stavu posuzované osoby nebo v souvislosti s jejím zdravotním stavem k poškození zdraví jiných osob.

(2) Vstupní lékařská prohlídka se provádí

a) před zaregistrováním posuzované osoby v organizaci podle § 1 písm. a),

b) před zařazením posuzované osoby do státní sportovní reprezentace, do rezortního sportovního centra, sportovního centra mládeže nebo obdobného zařízení pro přípravu vrcholových sportovců, nebo

c) před podáním přihlášky ke vzdělávání ve sportovní škole.

(3) Vstupní lékařská prohlídka vedle základního vyšetření obsahuje,

a) jde-li o výkonnostního sportovce nebo uchazeče ke vzdělávání ve sportovní škole,

1. zjištění základní antropometrie,

2. standardní klidové elektrokardiografické vyšetření a

3. laboratorní a jiná odborná vyšetření, pokud to vyžaduje zdravotní stav zjištěný základním vyšetřením nebo pokud je to nutné s ohledem na věk posuzované osoby nebo zdravotní náročnost sportu a předpokládanou intenzitu zatížení a objem tréninku,

b) jde-li o vrcholového sportovce nebo výkonnostního sportovce vykonávajícího zdravotně náročnou sportovní disciplínu,

1. vyšetření podle písmene a) a

2. zátěžové vyšetření včetně monitorace elektrokardiografické křivky a tlaku krve,

pokud jiný právní předpis upravující posuzování zdravotní způsobilosti nestanoví jinak. Zdravotně náročné sportovní disciplíny jsou uvedeny v příloze č. 1 k této vyhlášce.

§ 5

(1) Pravidelná lékařská prohlídka se provádí za účelem zjištění změn zdravotního stavu posuzované osoby, které by mohly vést při dalším provozování výkonnostního sportu, vrcholového sportu nebo sportu a tělesné výchovy ve sportovních školách k poškození zdraví této osoby nebo k poškození zdraví jiných osob, popřípadě za účelem zjištění, zda sportovní zátěž nepřevyšuje adaptační možnosti organismu posuzované osoby.

(2) Pravidelná lékařská prohlídka obsahuje vedle základního vyšetření laboratorní a další odborná vyšetření, pokud to vyžaduje zdravotní stav posuzované osoby zjištěný základním vyšetřením nebo zdravotní náročnost sportu nebo tělesné výchovy, k níž je posuzována, nebo předpokládaná intenzita zatížení a objemu tréninku.

(3) Jde-li o vrcholového sportovce, pravidelná lékařská prohlídka dále obsahuje

a) zjištění základní antropometrie,

b) standardní klidové elektrokardiografické vyšetření a

c) zátěžové vyšetření včetně monitorace elektrokardiografické křivky a tlaku krve.

(4) Pravidelná lékařská prohlídka se provádí jednou za 12 měsíců, pokud jiný právní předpis upravující zdravotní způsobilost nestanoví jinak.

Zdravotně náročné sportovní disciplíny jsou uvedeny v Příloze č. 1 této Vyhlášky:

Zdravotně náročné sportovní disciplíny bez ohledu na úroveň soutěže jsou

1. sportovní disciplíny s vysokým rizikem poškození zdraví sportovce nebo jeho okolí úrazem, například ragby, box, kickbox, zápas, judo, karate, další bojové a úpolové sporty s plným kontaktem nebo motorismus,

2. sportovní disciplíny s vysokým rizikem selhání základních životních funkcí v důsledku přetížení pohybového, termoregulačního, metabolického, oběhového, dechového, endokrinního, nervového nebo jiného systému organismu, například sportovní akce v otužileckém plavání nebo soutěže s vytrvalostními výkony trvajícími déle než 2 hodiny, kterými jsou zejména běžecké, lyžařské nebo cyklistické maratóny a ultramaratóny, dálkové plavání, triatlony, další víceboje vytrvalostního charakteru a turistické pochody v délce nejméně 50 km,

3. sportovní disciplíny se ztíženou dostupností pomoci, například potápění, paragliding, horolezecké expedice nad 4000 m.n.m. a distanční soutěže v námořním jachtingu,

4. sportovní aktivity prováděné v extrémních podmínkách zevního prostředí, kterými jsou například extrémně nízká nebo vysoká teplota, hyper a hypobarie a vysoké přetížení,

5. letectví a parašutismus, například let v kluzácích, závěsných kluzácích a balónech.

Posudek zdravotní způsobilosti k práci (brigáda) může praktický dětský lékař vydávat pouze v kategorii č. I. a součástí práce nesmí být činnost, která má stanoveny podmínky zdravotní způsobilosti jiným právním předpisem (vč. Vyhlášky č. 79/2013 Sb.). Pokud jde o jinou kategorii práce, zažádejte si od nás o výpis z dokumentace a posudek vypracuje závodní lékař zaměstnavatele.

Pro potvrzení na řidičský průkaz je nutné se dostavit osobně s občanským průkazem a formulářem autoškoly.

Odklad školní docházky se vydává na základě psychologického vyšetření, které si vyžádají rodiče sami v pedagogicko-psychologické poradně.

Tel. 575 570 564


PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ

Pokud víte termín zákroku, zavolejte prosím do naší ordinace alespoň 14 dní před nástupem do nemocnice.

K předoperačnímu vyšetření patří dotazník, na základě kterého se případně provede krevní odběr, moč se vyšetřuje vždy. Ostatní dle telefonické domluvy.

OMLUVENKY

Stanovisko Ministerstva zdravotnictví k omlouvání absencí žáků ošetřujícím lékařem najdete zde.


GDPR

Vážení rodiče,

osobní údaje vašich dětí jsou zpracovávány v plném souladu s platnými právními předpisy ČR, zejména v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb. o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách) a jeho prováděcími předpisy.

Jejich zabezpečení a ochrana je zajištěna i v souladu s Obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR).

Máte právo možnosti přístupu k osobním údajům vašich dětí, popř. vašim údajům námi zpracovávaným.

Tyto údaje slouží pouze k plnění našich povinností plynoucích ze zákona. Tyto údaje nejsou poskytovány žádné další osobě či společnosti.